HABERLER

Bülent Yenihayat: “Kazanamayacağımız maç yok”

Teknik direktörümüz Bülent Yenihayat, yarın oynayacağımız Menemenspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Bülent Yenihayat’ın açıklamaları şu şekilde:

“Menemenspor 3-4 sezondur aynı formatla oynayan, aynı teknik direktörle çalışan bir ekip. Çok gol atan ancak çok da gol yiyen bir takım. Savunma zaafları var. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Şu anda puan tablosunda bizim üzerimizdeler ama bu bizden daha iyi bir takım oldukları anlamına gelmiyor. Bu ligde her maç zor ancak biz kalitemizi sahaya yansıttığımız sürece kazanamayacağımız hiçbir maç yok”

“YETER Kİ TAKIM OLGUSUNU SAHAYA YANSITALIM”

“Ligin ikinci yarısındaki maçların telafisi olmuyor. İlk iki hafta Menemenspor ve Tuzlaspor ile oynayacak olmamız bizim için bir avantaj. İki maçı da kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Menemen’de iyi bir maç olacağını düşünüyorum. Ligin seyrini etkileyebilecek bir maç. İki kaliteli takım oynayacak. İsim isim bakınca biz onlardan kaliteliyiz. Şampiyon olacağına inanmış bir takımımız var. Biz yeter ki takım olgusunu sahaya yansıtalım. Tüm çalışmalarımız bu doğrultuda oluyor.”

“KALİTELİ OYUNCULAR ALDIK”

“Yeni transferlerimiz var. Önemli futbolcular transfer ettik. Gayet uyumlular ama elbette bir uyum süreci oluyor. Bu oyuncuların karakterleriyle de alakalı bir durum. Kimi hemen motive oluyor, kendisini oraya ait hissedebiliyor, kimisi içinse alışma süreci biraz daha uzun oluyor. Onlara biz ikili ilişkilerimizle, vereceğimiz destekle bu süreci minimuma indirmeye hedefliyoruz.”

“BÖYLE TARAFTARA SAHİP OLMAK BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS”

“Ben bu takımın altyapısında oynadım, A takımında oynadım. Bu takımda antrenörlük, teknik direktörlük yaptım. Karagümrük taraftarı çok farklıdır. Takımı amatöre de düşse, Süper Lig’de de oynasa taraftarın desteği, sevgisi hep aynıdır. Hep söylerim; Karagümrük’ü İngiltere’nin köklü kulüplerine benzetirim. Alt liglere de düşse takım, taraftarı yalnız bırakmaz, hep sahip çıkar. Bu anlamda çok nadirdir.  Şehir takımlarında bile görüyorsunuz; takım biraz sallandığı zaman tribünde eksilmeler olur, Destek azalır. Takıma karşı sevgi azalır. Karagümrük’te böyle bir şey olmaz. Böyle bir taraftar grubuna sahibiz. Bu bizim için büyük bir şans”

“BU SEFER FARKLI BİR FIRSAT, İMKAN VE VİZYON VAR”

“Bu sezon Karagümrük’te bir yola girildi. Biz de bu yola dahil olduk. Uzun yıllar Karagümrük ‘düşer mi, düşmez mi’ sezonları yaşadı. Son 4-5 senedir bu böyle oldu. Şimdi böyle bir fırsat, imkan ve vizyon var. İnşallah sonu çok iyi olacak. Taraftarın desteği bizim için çok önemli. Karagümrüklüler verecekleri destekle takımı nereye götürebileceklerini çok iyi biliyorlar. Bu konuda tecrübeliler. Onlara güvenimiz sonsuz, onlar da bize güvensinler.  İnşallah ipi göğüsleyen taraf biz olacağız. Hep birlikte mutlu olacağız.”